  • MKP1845268204R
MKP1845268204R
advertisement
Manufacturer No:
MKP1845268204R
HK JDW NO:
886-MKP1845268204R
Package:
Axial
Datasheet:
MKP1845268204R
Description:
MKP1845 6800pF Film Capacitor ±5% Axial PC Pins 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP1845268204R
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKP1845
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.374Diax1.142L 9.50mmx29.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Dielectric
    PP
  • Length
    29.0068mm