  • MKP1J021002E00KSSD
MKP1J021002E00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKP1J021002E00KSSD
HK JDW NO:
864-MKP1J021002E00KSSD
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 7075
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKP1J021002E00KSSD
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    0.73
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    0.01uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    7.5
  • Size (mm)
    10.3 X 5 X 10.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    110
  • Product Depth (mm)
    5(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.6
  • Lead Length (mm)
    6
  • Seated Plane Height (mm)
    10.5(Max)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    PP
  • Voltage
    630VDC|400VAC