  • MKP385220125JC02G0
MKP385220125JC02G0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385220125JC02G0
HK JDW NO:
886-MKP385220125JC02G0
Description:
MKP385 2000pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385220125JC02G0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.197W 10.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2000pF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm