  • MKP385491125JPM2T0
MKP385491125JPM2T0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385491125JPM2T0
HK JDW NO:
886-MKP385491125JPM2T0
Description:
MKP385 0.91μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1.25kV-DC 450V-AC Polypropylene (PP), Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKP385491125JPM2T0
  • Operating Temperature
    -55°C~110°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.709W 41.50mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.91μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    37.4904mm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.280 32.50mm
  • Length
    41.5036mm
  • Width
    18.0086mm