  • MKP385E2332AJFP2B0
MKP385E2332AJFP2B0
advertisement
Manufacturer No:
MKP385E2332AJFP2B0
HK JDW NO:
886-MKP385E2332AJFP2B0
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
MKP385E 3300μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 2000V 2kV-DC 700V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
MKP385E2332AJFP2B0
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKP385E
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Temperature
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Capacitance
    3300μF
  • Voltage - Rated DC
    2000V 2kV
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    796mOhms
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm