  • MKP386M540125YT5
MKP386M540125YT5
advertisement
Manufacturer No:
MKP386M540125YT5
HK JDW NO:
886-MKP386M540125YT5
Datasheet:
MKP386M540125YT5
Description:
MKP386M 4μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 1.25kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
MKP386M540125YT5
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.319Lx0.866W 33.50mmx22.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    4μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3mOhm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm