  • MKP386M547125YT7
MKP386M547125YT7
advertisement
Manufacturer No:
MKP386M547125YT7
HK JDW NO:
886-MKP386M547125YT7
Datasheet:
MKP386M547125YT7
Description:
MKP386M 4.7μF Film Capacitor ±5% Rectangular Box Screw Terminals 1.25kV-DC 550V-AC Polypropylene (PP), Metallized Chassis Mount
Step5Bar-code shipping tag
MKP386M547125YT7
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    1.25kV
  • Voltage - Rated AC
    550V
  • Lead Pitch
    35.9918mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5mOhm
  • Lead Spacing
    1.417 36.00mm
  • Height Seated (Max)
    1.969 50.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    2.283Lx1.378W 58.00mmx35.00mm
  • Tolerance
    ±5%