  • MKS1XTIN-10 DC12
MKS1XTIN-10 DC12
advertisement
Manufacturer No:
MKS1XTIN-10 DC12
HK JDW NO:
607-MKS1XTIN-10 DC12
Package:
Datasheet:
MKS1XTIN-10 DC12
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS1XTIN-10 DC12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    46 Weeks
  • Contact Material
    Silver Tin Indium (AgSnIn)
  • Mounting Type
    Socketable
  • Operating Temperature
    -25°C~60°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    MKS-X
  • Feature
    Lighted Indicator, Test Button
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination Style
    Plug In
  • Contact Form
    SPST-NO (1 Form A)
  • Relay Type
    General Purpose
  • Coil Resistance
    95Ohms
  • Operate Time
    30ms
  • Coil Voltage
    12VDC
  • Coil Type
    Non Latching
  • Switching Voltage
    220VDC -Max
  • Coil Current
    126mA
  • Release Time
    20ms
  • Must Operate Voltage
    9.6VDC
  • Contact Rating (Current)
    10A
  • Must Release Voltage
    1.8VDC