  • MKS2B051001N00KO00
MKS2B051001N00KO00
advertisement
Manufacturer No:
MKS2B051001N00KO00
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-MKS2B051001N00KO00
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 4122
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MKS2B051001N00KO00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    1.661
  • ECCN (US)
    EAR99
  • HTS
  • Capacitance Value
    10uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    5
  • Size (mm)
    7.2 X 11 X 16
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    100
  • Product Depth (mm)
    11(Max)
  • Lead Diameter (mm)
    0.5
  • Seated Plane Height (mm)
    16(Max)
  • Packaging
    Tape and Roll
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PET
  • Voltage
    50VDC|30VAC