  • MKS2D041001K00KSSD
MKS2D041001K00KSSD
advertisement
Manufacturer No:
MKS2D041001K00KSSD
HK JDW NO:
864-MKS2D041001K00KSSD
Description:
1μF Film Capacitor 10% Radial 100V-DC 63V-AC Polyester
Quantity:
In Stock : 26
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MKS2D041001K00KSSD
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 63
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    7.2mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    13mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    7.2mm