  • MKT1813447405R
MKT1813447405R
advertisement
Manufacturer No:
MKT1813447405R
HK JDW NO:
886-MKT1813447405R
Package:
Axial
Datasheet:
MKT1813447405R
Description:
MKT1813 0.47μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1813447405R
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1813
  • Size / Dimension
    0.433Diax1.043L 11.00mmx26.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    26.4922mm