  • MKT1818333254D
MKT1818333254D
advertisement
Manufacturer No:
MKT1818333254D
HK JDW NO:
886-MKT1818333254D
Datasheet:
MKT1818333254D
Description:
MKT1818 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1818333254D
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    MKT1818
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.118W 10.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    2.9972mm