  • MKT1822410015W
MKT1822410015W
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822410015W
HK JDW NO:
886-MKT1822410015W
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1822410015W
Description:
MKT1822 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822410015W
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    3.9878mm