  • MKT1822522065W
MKT1822522065W
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822522065W
HK JDW NO:
886-MKT1822522065W
Datasheet:
MKT1822522065W
Description:
MKT1822 2.2μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 63V-DC 40V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822522065W
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1822
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.295W 18.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.532 13.50mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    7.493mm