  • ML03510R5AAT2A
ML03510R5AAT2A
advertisement
Manufacturer No:
ML03510R5AAT2A
HK JDW NO:
66-ML03510R5AAT2A
Description:
MLO™ 0.5pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10424
Step5Bar-code shipping tag
ML03510R5AAT2A
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Capacitance
    0.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.838mm
  • Thickness (Max)
    0.029 0.74mm