  • ML03V13R6BAT2A
ML03V13R6BAT2A
advertisement
Manufacturer No:
ML03V13R6BAT2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-ML03V13R6BAT2A
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
MLO™ 3.6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 10258
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
ML03V13R6BAT2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MLO™
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.033W 1.60mmx0.84mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    3.6pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    600μm
  • Thickness (Max)
    0.029 0.74mm