  • ML100.100
ML100.100
advertisement
Manufacturer No:
ML100.100
Manufacturer:
PULS, LP
HK JDW NO:
609-ML100.100
Package:
100
Datasheet:
ML100.100
Description:
Switch Mode, 3.64.2A DIN Rail Panel Mount Power Supply, 24V dc to 28V dc MiniLine
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ML100.100
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to ML100.100.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Package / Case
    100
  • Weight
    360g
  • Operating Temperature
    0°C~70°C With Derating
  • Series
    MiniLine (100W)
  • Size / Dimension
    4.06Lx2.87W x 2.95 H 103.0mmx73.0mmx75.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Subcategory
    Power Supply Modules
  • Depth
    75mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, cCSAus, CE, cULus, cURus
  • Efficiency
    90%
  • Input Voltage-Nom
    230V
  • Voltage - Input
    85V~132VAC 184V~264VAC
  • Output Current
    4.2A
  • Max Output Voltage
    28V
  • Protections
    OUTPUT OVER CURRENT; OUTPUT OVER VOLTAGE
  • Min Input Voltage
    100V
  • Max Input Voltage
    120V
  • Current - Output 1
    4.2A
  • Min Output Voltage
    24V
  • Width
    73mm