  • MLC1770-801MED
MLC1770-801MED
advertisement
Manufacturer No:
MLC1770-801MED
HK JDW NO:
3194-MLC1770-801MED
Step5Bar-code shipping tag
MLC1770-801MED
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 hours ago)
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Inductance
    800 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    28.92A
  • Frequency - Self Resonant
    72MHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    28.4A
  • Case/Size Code
    6664
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.3mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.8 µH
  • RMS Current (Irms)
    28.92A
  • Series Resistance
    1.3mOhm
  • Ambient Temperature Range High
    85°C
  • Height
    7mm
  • Length
    16.8mm
  • Width
    16.3mm