  • MLF1005G1R8KT
MLF1005G1R8KT
advertisement
Manufacturer No:
MLF1005G1R8KT
HK JDW NO:
769-MLF1005G1R8KT
Datasheet:
MLF1005G1R8KT
Step5Bar-code shipping tag
MLF1005G1R8KT
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating
    30mA
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.05Ohm Max
  • Max DC Current
    30mA
  • Frequency - Self Resonant
    90MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 10MHz
  • Q Factor
    30
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm