  • MLF1005L2R2KT
MLF1005L2R2KT
advertisement
Manufacturer No:
MLF1005L2R2KT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF1005L2R2KT
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLF1005L2R2KT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF1005L2R2KT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.15Ohm Max
  • Max DC Current
    15mA
  • Frequency - Self Resonant
    80MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    25 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • DC Current
    15mA
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm