  • MLF2012A1R2MTD25
MLF2012A1R2MTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012A1R2MTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF2012A1R2MTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLF2012A1R2MTD25
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012A1R2MTD25
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MLF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    80mA
  • Inductance
    1.2μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    110MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    45 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Rated Current-Max
    0.08A
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm