  • MLF2012A2R2K
MLF2012A2R2K
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012A2R2K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF2012A2R2K
Package:
Datasheet:
MLF2012A2R2K
Description:
Quantity:
In Stock : 4998
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012A2R2K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2001
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    220mOhm
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    50mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    2.2 μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • Max DC Current
    50mA
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    45
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    60
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    2.2 µH
  • DC Current
    50mA
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height
    850μm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    1.25mm