  • MLF2012E120KTD25
MLF2012E120KTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012E120KTD25
HK JDW NO:
769-MLF2012E120KTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLF2012E120KTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 4557
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012E120KTD25
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    15mA
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    900mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    25MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 2MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Rated Current-Max
    0.015A
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%