  • MLF2012E6R8KT000
MLF2012E6R8KT000
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012E6R8KT000
HK JDW NO:
769-MLF2012E6R8KT000
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLF2012E6R8KT000
Description:
FIXED IND 6.8UH 15MA 650 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012E6R8KT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MLF
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    15mA
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    4MHz
  • DC Resistance (DCR)
    650mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    50 @ 4MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    50
  • Inductance Frequency - Test
    4MHz
  • Rated Current-Max
    0.015A
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm