  • MLG0402Q5N1S
MLG0402Q5N1S
advertisement
Manufacturer No:
MLG0402Q5N1S
HK JDW NO:
769-MLG0402Q5N1S
Package:
1005
Step5Bar-code shipping tag
MLG0402Q5N1S
  • Package / Case
    1005
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    900mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    5.1 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    160mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.8GHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    2
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    900mOhm