  • MLG0603P10NHT000
MLG0603P10NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P10NHT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG0603P10NHT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLG0603P10NHT000
Description:
Quantity:
In Stock : 255291
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P10NHT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel (Sn/Ni)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    10nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    950mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm