  • MLG0603P1N5CT000
MLG0603P1N5CT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P1N5CT000
HK JDW NO:
769-MLG0603P1N5CT000
Datasheet:
MLG0603P1N5CT000
Description:
Quantity:
In Stock : 2759
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P1N5CT000
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLG-P
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    800mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1.5nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.8A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm