  • MLG0603P24NJ
MLG0603P24NJ
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P24NJ
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-MLG0603P24NJ
Package:
0201
Datasheet:
Description:
MLG0603P24NJ datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P24NJ
  • Package / Case
    0201
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    24 nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • Max DC Current
    140mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.9GHz
  • Q Factor
    14
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.17Ohm