  • MLG0603S1N8CTD25
MLG0603S1N8CTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S1N8CTD25
HK JDW NO:
769-MLG0603S1N8CTD25
Datasheet:
MLG0603S1N8CTD25
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S1N8CTD25
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MLG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    1.8nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    8.5GHz
  • Q @ Freq
    4 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    4
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.5A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm