  • MLG0603S3N6ST
MLG0603S3N6ST
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S3N6ST
HK JDW NO:
769-MLG0603S3N6ST
Package:
0201
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S3N6ST
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Series
    MLG0603S
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Inductance
    3.6 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    6.9MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    4
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    4
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0036 µH