  • MLG0603S47NHT000
MLG0603S47NHT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S47NHT000
HK JDW NO:
769-MLG0603S47NHT000
Datasheet:
MLG0603S47NHT000
Description:
Quantity:
In Stock : 16826
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S47NHT000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    MLG
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    50mA
  • Inductance
    47nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.3GHz
  • Q @ Freq
    6 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.05A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm