  • MLG1005S30NJTD25
MLG1005S30NJTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S30NJTD25
HK JDW NO:
769-MLG1005S30NJTD25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLG1005S30NJTD25
Description:
FIXED IND 30NH 300MA 800 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S30NJTD25
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    300mA
  • Inductance
    30nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    800mOhm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm