  • MLG1005S9N1J
MLG1005S9N1J
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S9N1J
HK JDW NO:
769-MLG1005S9N1J
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S9N1J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Inductance-Nom (L)
    0.0091 µH
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm
  • Width
    500μm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    1mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    200mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    9.1 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    3.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    8
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Inductance Tolerance
    5%