  • MLG1608B2N2S
MLG1608B2N2S
advertisement
Manufacturer No:
MLG1608B2N2S
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG1608B2N2S
Package:
Datasheet:
MLG1608B2N2S
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG1608B2N2S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    3.997283mg
  • Material - Core
    Ceramic
  • Packaging
    Cut Tape
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    50mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    600mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    2.2 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    10.8GHz
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • DC Current
    600mA
  • Height
    787.4μm
  • Length
    1.6002mm