  • MLG1608B8N2DT000
MLG1608B8N2DT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG1608B8N2DT000
HK JDW NO:
769-MLG1608B8N2DT000
Datasheet:
MLG1608B8N2DT000
Description:
Quantity:
In Stock : 27652
Step5Bar-code shipping tag
MLG1608B8N2DT000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    600mA
  • Inductance
    8.2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    600mA
  • Frequency - Self Resonant
    4.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    10 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Height
    950μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm