  • MLK0603L1N1S
MLK0603L1N1S
advertisement
Manufacturer No:
MLK0603L1N1S
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLK0603L1N1S
Package:
0201
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLK0603L1N1S
  • Package / Case
    0201
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    1.1 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    17.1GHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    6
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    220mOhm