  • MLK1005S1N8S
MLK1005S1N8S
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005S1N8S
HK JDW NO:
769-MLK1005S1N8S
Package:
Datasheet:
MLK1005S1N8S
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005S1N8S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    652.039032μg
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Pbfree Code
  • Resistance
    70mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    1
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    1.8 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    10.9GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Q Factor
    6
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    170mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0018 µH
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height
    508μm
  • Length
    1mm