  • MLK1005S5N6STD25
MLK1005S5N6STD25
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005S5N6STD25
HK JDW NO:
769-MLK1005S5N6STD25
Description:
Quantity:
In Stock : 16015
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005S5N6STD25
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    652.039032μg
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.3nH
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    400mA
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm Max
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.7GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    7 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Q Factor
    7
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm