  • MLK1005SR13J
MLK1005SR13J
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005SR13J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-MLK1005SR13J
Datasheet:
Description:
MLK1005SR13J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from EPCOS stock available at Utmel
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005SR13J
  • Package / Case
  • Resistance
    2.28Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Inductance
    130 nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • Max DC Current
    100mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.8GHz
  • Q Factor
    6
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    2.28Ohm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm