  • MLW3029-12-RB-1A
MLW3029-12-RB-1A
advertisement
Manufacturer No:
MLW3029-12-RB-1A
HK JDW NO:
558-MLW3029-12-RB-1A
Step5Bar-code shipping tag
MLW3029-12-RB-1A
    No Marking
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -10°C~50°C
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    5A AC 3A DC
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Concave (Curved) - Illuminated
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Rectangular - 18.70mm x 16.70mm
  • Color - Actuator/Cap
    White
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC