  • MLZ1608N1R5LT000
MLZ1608N1R5LT000
advertisement
Manufacturer No:
MLZ1608N1R5LT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLZ1608N1R5LT000
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLZ1608N1R5LT000
Description:
Quantity:
In Stock : 8551
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLZ1608N1R5LT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLZ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • Current Rating (Amps)
    600mA
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    140mOhm
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Current - Saturation
    130mA
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm