  • MLZ2012M4R7WTD25
MLZ2012M4R7WTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLZ2012M4R7WTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLZ2012M4R7WTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLZ2012M4R7WTD25
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLZ2012M4R7WTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLZ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    300mOhm
  • Max DC Current
    500mA
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    180mA
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT : 30%, INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm