  • MM102C104KCZ2A
MM102C104KCZ2A
advertisement
Manufacturer No:
MM102C104KCZ2A
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-MM102C104KCZ2A
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
MM 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 249
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
MM102C104KCZ2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Medical, Non-Critical
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Thickness (Max)
    0.029 0.74mm