  • MMA02040C1303FB000
MMA02040C1303FB000
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C1303FB000
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMA02040C1303FB000
Package:
1406
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thin Film, 130kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C1303FB000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1406
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    130kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, CECC40401-803, RATED AC VOLTAGE: 200V
  • Packing Method
    TR, Blister, 13 Inch
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Rated Temperature
    70°C