  • MMA02040C1911FA300
MMA02040C1911FA300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C1911FA300
HK JDW NO:
878-MMA02040C1911FA300
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 1.91kOhms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C1911FA300
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    1.91kOhms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W