  • MMA02040C4750FB300
MMA02040C4750FB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040C4750FB300
HK JDW NO:
878-MMA02040C4750FB300
Description:
MMA - Professional Series, Thin Film, 475Ohms, 0.4W 2/5W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 10570
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040C4750FB300
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
    MMA - Professional
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    475Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Power Rating
    250mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Diameter
    1.4mm
  • Length
    3.6mm