  • MMA02040D4700CB300
MMA02040D4700CB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040D4700CB300
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMA02040D4700CB300
Package:
MELF, 0204
Description:
MMA - Precision Series, Thin Film, 470Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.25%, -55°C~125°C
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040D4700CB300
  • Package / Case
    MELF, 0204
  • Supplier Device Package
    0204
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMA - Precision
  • Size / Dimension
    0.055Diax0.142L 1.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±0.25%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    470Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.6mm