  • MMA02040E2151BB300
MMA02040E2151BB300
advertisement
Manufacturer No:
MMA02040E2151BB300
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMA02040E2151BB300
Package:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, 2.15kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MMA02040E2151BB300
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    2.15kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    ANTI-SULFUR, PRECISION, RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • Packing Method
    TR, Blister, 7 Inch
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Size Code
    1406
  • Rated Temperature
    70°C