  • MMA0204WE3742BB100
MMA0204WE3742BB100
advertisement
Manufacturer No:
MMA0204WE3742BB100
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-MMA0204WE3742BB100
Package:
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMA 0204 VG03 Series, 37.4kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
MMA0204WE3742BB100
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    MMA 0204 VG03
  • Tolerance
    0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15 ppm/°C
  • Resistance
    37.4kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    TR, BLISTER, 7 INCH
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Cylindrical
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Size Code
    1406
  • Rated Temperature
    70°C