  • MMB02070C6658FB200
MMB02070C6658FB200
advertisement
Manufacturer No:
MMB02070C6658FB200
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-MMB02070C6658FB200
Package:
MELF, 0207
Description:
MMB - Professional Series, Thin Film, 6.65Ohms, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMB02070C6658FB200
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Supplier Device Package
    0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMB - Professional
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.228L 2.20mmx5.80mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    6.65Ohms
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Military Standard
    Not
  • Operating Supply Voltage
    300V
  • Length
    5.8mm